henkilöstö

Henkilöstömme on asiantuntevaa ja ammattitaitoista. Toimistomme asianajajat kuuluvat Suomen Asianajajaliittoon. Asianajaja on velvollinen noudattamaan toiminnassaan lakia ja hyvää asianajotapaa. Asianajajia koskevat ohjeet ja määräykset löydät Suomen Asianajajaliiton kotisivuilta.

Suodata yhteystiedot paikkakunnan mukaan:

Raappana, Reima

Reima Raappana

Osakas, toimitusjohtaja
Asianajaja
reima.raappana@ferenda.fi
+358 20 778 9580

Erikoisalueet: rakentaminen ja asunto-osakeyhtiöasiat, yritysjärjestelyt ja sukupolvenvaihdokset, työ- ja sopimusjuridiikka, kansainvälinen kauppa sekä sovintomenettelyt ja oikeudenkäynnit.

Halme, Matti

Matti Halme

Osakas, toimitusjohtaja
Asianajaja, varatuomari
matti.halme@ferenda.fi
+358 20 778 9597, +358 44 294 3701

Erityisalueet: liike- ja sopimusjuridiikka, vahingonkorvausoikeus, vakuutusoikeus, oikeudenkäynnit ja riitojen ratkaisu, juridinen riskinhallinta, neuvottelukonsultointi sekä sovintomenettelyt.

Rautonen, Minna

Minna Rautonen

Äitiyslomalla

Osakas
Asianajaja, varatuomari
minna.rautonen@ferenda.fi
+358 20 778 9592, +358 40 581 8359

Huopaniemi, Markku

Markku Huopaniemi

Osakas

Asianajaja, varatuomari
markku.huopaniemi@ferenda.fi
+358 20 778 9598, +358 50 375 6564

Maskonen, Liisa

Liisa Maskonen

Äitiyslomalla

Asianajaja, varatuomari

liisa.maskonen@ferenda.fi
+358 40 741 9837

Tolttila, Johanna

Johanna Tolttila

Asianajaja, OTM, KTK

johanna.tolttila@ferenda.fi
+358 20 786 1643

Linnove, Laura

Laura Linnove

Oikeustieteen maisteri

Luvan saanut oikeudenkäyntiavustaja
laura.linnove@ferenda.fi
+358 20 778 9586

Hiltunen, Päivi

Päivi Hiltunen

Asianajaja
paivi.hiltunen@ferenda.fi
+358 20 778 9580

Kanniainen, Tapio

Tapio Kanniainen

Asianajaja
tapio.kanniainen@telia.com
+46 31 711 0408

Ahonen, Miikka

Miikka Ahonen

Asianajaja, OTL
miikka.ahonen@ferenda.fi
+358 20 778 9587

Krista Vierimaa

Krista Vierimaa

Asianajaja, varatuomari
krista.vierimaa@ferenda.fi
+358 50 525 5322

Bragge-Raappana, Aino

Aino Bragge-Raappana

Taloushallinto
aino@ferenda.fi
+358 20 778 9580

Koppelo, Tuula

Tuula Koppelo

Asianajosihteeri
tuula.koppelo@ferenda.fi
+358 20 778 9580

Kippola, Anna-Kaisa

Anna-Kaisa Kippola

Toimistopäällikkö
anna-kaisa.kippola@ferenda.fi
+358 20 778 9592

Riskilä, Ulriika

Ulriika Riskilä

Oikeustieteen ylioppilas
ulriika.riskila@ferenda.fi
+358 20 786 1642

Soukka, Sonja

Sonja Soukka

Oikeusnotaari
sonja.soukka@ferenda.fi
+358 20 778 9580

Silvolahti, Antti

Antti Silvolahti

Oikeusnotaari
antti.silvolahti@ferenda.fi
+358 20 786 1642

Erkko, Nelli

Nelli Erkko

Oikeustieteen ylioppilas
nelli.erkko@ferenda.fi
+358 20 786 1642

Määttä, Mika

Mika Määttä

Oikeustieteen maisteri
mika.maatta@ferenda.fi
+358 20 778 9580

Suodata yhteystiedot nimikkeen mukaan:

Raappana, Reima

Reima Raappana

Osakas, toimitusjohtaja
Asianajaja
reima.raappana@ferenda.fi
+358 20 778 9580

Erikoisalueet: rakentaminen ja asunto-osakeyhtiöasiat, yritysjärjestelyt ja sukupolvenvaihdokset, työ- ja sopimusjuridiikka, kansainvälinen kauppa sekä sovintomenettelyt ja oikeudenkäynnit.

Halme, Matti

Matti Halme

Osakas, toimitusjohtaja
Asianajaja, varatuomari
matti.halme@ferenda.fi
+358 20 778 9597, +358 44 294 3701

Erityisalueet: liike- ja sopimusjuridiikka, vahingonkorvausoikeus, vakuutusoikeus, oikeudenkäynnit ja riitojen ratkaisu, juridinen riskinhallinta, neuvottelukonsultointi sekä sovintomenettelyt.

Rautonen, Minna

Minna Rautonen

Äitiyslomalla

Osakas
Asianajaja, varatuomari
minna.rautonen@ferenda.fi
+358 20 778 9592, +358 40 581 8359

Huopaniemi, Markku

Markku Huopaniemi

Osakas

Asianajaja, varatuomari
markku.huopaniemi@ferenda.fi
+358 20 778 9598, +358 50 375 6564