henkilöstö

Henkilöstömme on asiantuntevaa ja ammattitaitoista. Toimistomme asianajajat kuuluvat Suomen Asianajajaliittoon. Asianajaja on velvollinen noudattamaan toiminnassaan lakia ja hyvää asianajotapaa. Asianajajia koskevat ohjeet ja määräykset löydät Suomen Asianajajaliiton kotisivuilta.

Suodata yhteystiedot paikkakunnan mukaan:

Huopaniemi, Markku

Markku Huopaniemi

Osakas, toimitusjohtaja

Asianajaja, varatuomari
markku.huopaniemi@ferenda.fi
+358 20 778 9598, +358 50 375 6564

Rautonen, Minna

Minna Rautonen

Osakas
Asianajaja, varatuomari
minna.rautonen@ferenda.fi
+358 20 778 9592, +358 40 581 8359

Maskonen, Liisa

Liisa Maskonen

Asianajaja, varatuomari

liisa.maskonen@ferenda.fi
+358 40 741 9837

Tolttila, Johanna

Johanna Tolttila

Asianajaja, OTM, KTM

johanna.tolttila@ferenda.fi
+358 20 786 1643

Kanniainen, Tapio

Tapio Kanniainen

Asianajaja
tapio.kanniainen@telia.com
+46 31 711 0408

Ahonen, Miikka

Miikka Ahonen

Asianajaja, OTL
miikka.ahonen@ferenda.fi
+358 20 778 9587

Krista Vierimaa

Krista Vierimaa

Asianajaja, varatuomari
krista.vierimaa@ferenda.fi
+358 50 525 5322

Linnove, Laura

Laura Linnove

Äitiyslomalla

 

Oikeustieteen maisteri

Luvan saanut oikeudenkäyntiavustaja
laura.linnove@ferenda.fi
+358 20 778 9586

Kippola, Anna-Kaisa

Anna-Kaisa Kippola

Opintovapaalla

 

Toimistopäällikkö
anna-kaisa.kippola@ferenda.fi
+358 20 778 9592

Kentala, Jenni

Jenni Kentala

Asianajaja, varatuomari
jenni.kentala@ferenda.fi

+358 50 301 8943

Saukkola, Jenni

Jenni Saukkola

Lakimies, oikeustieteen maisteri

jenni.saukkola@ferenda.fi
+358 20 778 9599

Kivi-Koskinen, Sofi

Sofi Kivi-Koskinen

oikeusnotaari, valtiot. yo
sofi.kivi-koskinen@ferenda.fi
+358 20 786 1642, +358 50 462 5930

Rautonen, Merja
Merja toimii hallintoassistenttina Helsingin toimipisteellä. Koulutukseltaan Merja on myynnin ja markkinoinnin tradenomi, ja aiempaa työkokemusta on kertynyt erilaisista asiakaspalvelu- ja myyntitehtävistä. Merjan kautta hoituvat mm. yhteydenottojen ja toimeksiantojen vastaanotto, osto- ja myyntireskontra, toimiston sisäiset asiat ja hankinnat, sekä sisällön tuotto Ferendan sähköisille viestintäkanaville.

Merja Rautonen

Hallintoassistentti
merja.rautonen@ferenda.fi
+358 20 778 9592

Suodata yhteystiedot nimikkeen mukaan:

Huopaniemi, Markku

Markku Huopaniemi

Osakas, toimitusjohtaja

Asianajaja, varatuomari
markku.huopaniemi@ferenda.fi
+358 20 778 9598, +358 50 375 6564

Rautonen, Minna

Minna Rautonen

Osakas
Asianajaja, varatuomari
minna.rautonen@ferenda.fi
+358 20 778 9592, +358 40 581 8359