henkilöstö

Henkilöstömme on asiantuntevaa ja ammattitaitoista. Toimistomme asianajajat kuuluvat Suomen Asianajajaliittoon. Asianajaja on velvollinen noudattamaan toiminnassaan lakia ja hyvää asianajotapaa. Asianajajia koskevat ohjeet ja määräykset löydät Suomen Asianajajaliiton kotisivuilta.

Suodata yhteystiedot paikkakunnan mukaan:

Raappana, Reima

Reima Raappana

Osakas
Asianajaja, toimitusjohtaja
reima.raappana@ferenda.fi
+358 20 778 9580

Halme, Matti

Matti Halme

Osakas
Asianajaja, varatuomari
matti.halme@ferenda.fi
+358 20 778 9597, +358 44 294 3701

Rautonen, Minna

Minna Rautonen

Osakas
Asianajaja, varatuomari
minna.rautonen@ferenda.fi
+358 20 778 9592, +358 40 581 8359

Huopaniemi, Markku

Markku Huopaniemi

Osakas

Asianajaja, varatuomari
markku.huopaniemi@ferenda.fi
+358 20 778 9598, +358 50 375 6564

Maskonen, Liisa

Liisa Maskonen

Asianajaja, varatuomari
liisa.maskonen@ferenda.fi
+358 20 778 9586

Linnove, Laura

Laura Linnove

Oikeustieteen maisteri

Luvan saanut oikeudenkäyntiavustaja
laura.linnove@ferenda.fi
+358 20 778 9586

Hiltunen, Päivi

Päivi Hiltunen

Asianajaja
paivi.hiltunen@ferenda.fi
+358 20 778 9580

Kanniainen, Tapio

Tapio Kanniainen

Asianajaja
tapio.kanniainen@telia.com
+46 31 711 0408

Krista Vierimaa

Krista Vierimaa

Asianajaja, varatuomari
krista.vierimaa@ferenda.fi
+358 50 525 5322

Torvela, Maija

Maija Torvela

Oikeustieteen maisteri
Kauppatieteiden maisteri
Luvan saanut oikeudenkäyntiavustaja

maija.torvela@ferenda.fi

+358 20 778 9580

Bragge-Raappana, Aino

Aino Bragge-Raappana

Taloushallinto
aino@ferenda.fi
+358 20 778 9580

Koppelo, Tuula

Tuula Koppelo

Asianajosihteeri
tuula.koppelo@ferenda.fi
+358 20 778 9580

Kippola, Anna-Kaisa

Anna-Kaisa Kippola

Asianajosihteeri
anna-kaisa.kippola@ferenda.fi
+358 20 778 9592

Myllymäki, Elli

Elli Myllymäki

Oikeustieteen ylioppilas
elli.myllymaki@ferenda.fi
+358 20 786 1642

Riskilä, Ulriika

Ulriika Riskilä

Oikeustieteen ylioppilas
ulriika.riskila@ferenda.fi
+358 20 786 1642

Soukka, Sonja

Sonja Soukka

Oikeustieteen ylioppilas
sonja.soukka@ferenda.fi
+358 20 778 9580

Suodata yhteystiedot nimikkeen mukaan:

Raappana, Reima

Reima Raappana

Osakas
Asianajaja, toimitusjohtaja
reima.raappana@ferenda.fi
+358 20 778 9580

Halme, Matti

Matti Halme

Osakas
Asianajaja, varatuomari
matti.halme@ferenda.fi
+358 20 778 9597, +358 44 294 3701

Rautonen, Minna

Minna Rautonen

Osakas
Asianajaja, varatuomari
minna.rautonen@ferenda.fi
+358 20 778 9592, +358 40 581 8359

Huopaniemi, Markku

Markku Huopaniemi

Osakas

Asianajaja, varatuomari
markku.huopaniemi@ferenda.fi
+358 20 778 9598, +358 50 375 6564