henkilöstö

Henkilöstömme on asiantuntevaa ja ammattitaitoista. Toimistomme asianajajat kuuluvat Suomen Asianajajaliittoon. Asianajaja on velvollinen noudattamaan toiminnassaan lakia ja hyvää asianajotapaa. Asianajajia koskevat ohjeet ja määräykset löydät Suomen Asianajajaliiton kotisivuilta.

Suodata yhteystiedot paikkakunnan mukaan:

Raappana, Reima

Reima Raappana

osakas, toimitusjohtaja
asianajaja
reima.raappana@ferenda.fi
+358 20 778 9580

Erikoisalueet: rakentaminen ja asunto-osakeyhtiöasiat, yritysjärjestelyt ja sukupolvenvaihdokset, työ- ja sopimusjuridiikka, kansainvälinen kauppa sekä sovintomenettelyt ja oikeudenkäynnit.

Huopaniemi, Markku

Markku Huopaniemi

Osakas, toimitusjohtaja

Asianajaja, varatuomari
markku.huopaniemi@ferenda.fi
+358 20 778 9598, +358 50 375 6564

Rautonen, Minna

Minna Rautonen

Osakas
Asianajaja, varatuomari
minna.rautonen@ferenda.fi
+358 20 778 9592, +358 40 581 8359

Halme, Matti

Matti Halme

Asianajaja, varatuomari
matti.halme@ferenda.fi
+358 20 778 9597, +358 44 294 3701

Erityisalueet: liike- ja sopimusjuridiikka, vahingonkorvausoikeus, vakuutusoikeus, oikeudenkäynnit ja riitojen ratkaisu, juridinen riskinhallinta, neuvottelukonsultointi sekä sovintomenettelyt.

Maskonen, Liisa

Liisa Maskonen

Asianajaja, varatuomari

liisa.maskonen@ferenda.fi
+358 40 741 9837

Tolttila, Johanna

Johanna Tolttila

Asianajaja, OTM, KTK

johanna.tolttila@ferenda.fi
+358 20 786 1643

Kanniainen, Tapio

Tapio Kanniainen

Asianajaja
tapio.kanniainen@telia.com
+46 31 711 0408

Ahonen, Miikka

Miikka Ahonen

Asianajaja, OTL
miikka.ahonen@ferenda.fi
+358 20 778 9587

Krista Vierimaa

Krista Vierimaa

Asianajaja, varatuomari
krista.vierimaa@ferenda.fi
+358 50 525 5322

Linnove, Laura

Laura Linnove

Oikeustieteen maisteri

Luvan saanut oikeudenkäyntiavustaja
laura.linnove@ferenda.fi
+358 20 778 9586

Määttä Kynkäänniemi, Mika

Mika Määttä Kynkäänniemi

oikeustieteen maisteri

Luvan saanut oikeudenkäyntiavustaja
mika. maatta@ferenda.fi
+358 20 778 9580

Erikoisalueet: työ- ja sopimusoikeus, asunto- ja kiinteistökauppariidat, asunto-osakeyhtiöasiat sekä liikejuridiikka.

Bragge-Raappana, Aino

Aino Bragge-Raappana

Taloushallinto
aino@ferenda.fi
+358 20 778 9580

Koppelo, Tuula

Tuula Koppelo

Asianajosihteeri

tuula.koppelo@ferenda.fi

+358 20 778 9580

Kippola, Anna-Kaisa

Anna-Kaisa Kippola

Toimistopäällikkö
anna-kaisa.kippola@ferenda.fi
+358 20 778 9592

Riskilä, Ulriika

Ulriika Riskilä

Oikeustieteen ylioppilas
ulriika.riskila@ferenda.fi
+358 20 786 1642

Silvolahti, Antti

Antti Silvolahti

Oikeustieteen maisteri
antti.silvolahti@ferenda.fi
+358 20 778 9599

Erkko, Nelli

Nelli Erkko

Oikeusnotaari
nelli.erkko@ferenda.fi
+358 20 786 1642

Koskela, Lotta

Lotta Koskela

oikeustieteen maisteri

lotta.koskela@ferenda.fi

+358 20 778 9580

Erikoisalueet: Perhe- ja jäämistöoikeus, julkiset hankinnat, työoikeus, rikosoikeus sekä liikejuridiikka.

Ronkainen, Topi

Topi Ronkainen

asianajaja
topi.ronkainen@ferenda.fi
+358 20 778 9580

Erikoisalueet: työ- ja virkamiesoikeus, erityisen vaativat rikosasiat, kuluttajariidat, hallintoasiat, teknologiaoikeus (Blockchain, KYC/AML compliance, tietosuoja), yritys- ja yleisjuridiikka sekä sovintomenettelyt ja oikeudenkäynnit.

Suodata yhteystiedot nimikkeen mukaan:

Raappana, Reima

Reima Raappana

osakas, toimitusjohtaja
asianajaja
reima.raappana@ferenda.fi
+358 20 778 9580

Erikoisalueet: rakentaminen ja asunto-osakeyhtiöasiat, yritysjärjestelyt ja sukupolvenvaihdokset, työ- ja sopimusjuridiikka, kansainvälinen kauppa sekä sovintomenettelyt ja oikeudenkäynnit.

Huopaniemi, Markku

Markku Huopaniemi

Osakas, toimitusjohtaja

Asianajaja, varatuomari
markku.huopaniemi@ferenda.fi
+358 20 778 9598, +358 50 375 6564

Rautonen, Minna

Minna Rautonen

Osakas
Asianajaja, varatuomari
minna.rautonen@ferenda.fi
+358 20 778 9592, +358 40 581 8359

Halme, Matti

Matti Halme

Asianajaja, varatuomari
matti.halme@ferenda.fi
+358 20 778 9597, +358 44 294 3701

Erityisalueet: liike- ja sopimusjuridiikka, vahingonkorvausoikeus, vakuutusoikeus, oikeudenkäynnit ja riitojen ratkaisu, juridinen riskinhallinta, neuvottelukonsultointi sekä sovintomenettelyt.