henkilöstö

Henkilöstömme on asiantuntevaa ja ammattitaitoista. Toimistomme asianajajat kuuluvat Suomen Asianajajaliittoon. Asianajaja on velvollinen noudattamaan toiminnassaan lakia ja hyvää asianajotapaa. Asianajajia koskevat ohjeet ja määräykset löydät Suomen Asianajajaliiton kotisivuilta.

Suodata yhteystiedot paikkakunnan mukaan:

Raappana, Reima

Reima Raappana

osakas, toimitusjohtaja
asianajaja
reima.raappana@ferenda.fi
+358 20 778 9580

Erikoisalueet: rakentaminen ja asunto-osakeyhtiöasiat, yritysjärjestelyt ja sukupolvenvaihdokset, työ- ja sopimusjuridiikka, kansainvälinen kauppa sekä sovintomenettelyt ja oikeudenkäynnit.

Huopaniemi, Markku

Markku Huopaniemi

Osakas, toimitusjohtaja

Asianajaja, varatuomari
markku.huopaniemi@ferenda.fi
+358 20 778 9598, +358 50 375 6564

Rautonen, Minna

Minna Rautonen

Osakas
Asianajaja, varatuomari
minna.rautonen@ferenda.fi
+358 20 778 9592, +358 40 581 8359

Maskonen, Liisa

Liisa Maskonen

Asianajaja, varatuomari

liisa.maskonen@ferenda.fi
+358 40 741 9837

Tolttila, Johanna

Johanna Tolttila

Asianajaja, OTM, KTM

johanna.tolttila@ferenda.fi
+358 20 786 1643

Kanniainen, Tapio

Tapio Kanniainen

Asianajaja
tapio.kanniainen@telia.com
+46 31 711 0408

Ahonen, Miikka

Miikka Ahonen

Asianajaja, OTL
miikka.ahonen@ferenda.fi
+358 20 778 9587

Krista Vierimaa

Krista Vierimaa

Asianajaja, varatuomari
krista.vierimaa@ferenda.fi
+358 50 525 5322

Linnove, Laura

Laura Linnove

Oikeustieteen maisteri

Luvan saanut oikeudenkäyntiavustaja
laura.linnove@ferenda.fi
+358 20 778 9586

Bragge-Raappana, Aino

Aino Bragge-Raappana

Taloushallinto
aino@ferenda.fi
+358 20 778 9580

Koppelo, Tuula

Tuula Koppelo

Asianajosihteeri

tuula.koppelo@ferenda.fi

+358 20 778 9580

Kippola, Anna-Kaisa

Anna-Kaisa Kippola

Toimistopäällikkö
anna-kaisa.kippola@ferenda.fi
+358 20 778 9592

Koskela, Lotta

Lotta Koskela

oikeustieteen maisteri

lotta.koskela@ferenda.fi

+358 20 778 9580

Erikoisalueet: Perhe- ja jäämistöoikeus, julkiset hankinnat, työoikeus, rikosoikeus sekä liikejuridiikka.

Ronkainen, Topi

Topi Ronkainen

asianajaja
topi.ronkainen@ferenda.fi
+358 20 778 9580

Erikoisalueet: työ- ja virkamiesoikeus, erityisen vaativat rikosasiat, kuluttajariidat, hallintoasiat, teknologiaoikeus (Blockchain, KYC/AML compliance, tietosuoja), yritys- ja yleisjuridiikka sekä sovintomenettelyt ja oikeudenkäynnit.

Kivi-Koskinen, Sofi

Sofi Kivi-Koskinen

oikeustieteen ylioppilas
sofi.kivi-koskinen@ferenda.fi
+358 20 786 1642, +358 50 462 5930

Kokko, Essi

Essi Kokko

oikeustieteen ylioppilas
essi.kokko@ferenda.fi
+358 20 786 1642, +358 50 462 5930

Lehto, Katja

Katja Lehto

Oikeustieteen maisteri,

luvan saanut oikeudenkäyntiavustaja
katja.lehto@ferenda.fi
+358 (0) 40 658 6677

Suodata yhteystiedot nimikkeen mukaan:

Raappana, Reima

Reima Raappana

osakas, toimitusjohtaja
asianajaja
reima.raappana@ferenda.fi
+358 20 778 9580

Erikoisalueet: rakentaminen ja asunto-osakeyhtiöasiat, yritysjärjestelyt ja sukupolvenvaihdokset, työ- ja sopimusjuridiikka, kansainvälinen kauppa sekä sovintomenettelyt ja oikeudenkäynnit.

Huopaniemi, Markku

Markku Huopaniemi

Osakas, toimitusjohtaja

Asianajaja, varatuomari
markku.huopaniemi@ferenda.fi
+358 20 778 9598, +358 50 375 6564

Rautonen, Minna

Minna Rautonen

Osakas
Asianajaja, varatuomari
minna.rautonen@ferenda.fi
+358 20 778 9592, +358 40 581 8359